Центр термічної травми та пластичної хірургії

м.Київ, вул.Краківська, 13

Термічні опіки - це опіки полум'ям, гарячою парою, гарячою чи рідиною, що горить, окропом, від зіткнення з розпеченими предметами, сонячні опіки.

Перша допомога при опіках та ошпарюванні

1. Зупинити дію пошкоджуючих факторів (окропу, полум'я, диму, хімічних речовин) на організм. Для цього потрібно згасити та скинути палаючу (просочену окропом або агресивними хімічними сполуками) одежу.

2. У випадку, якщо постраждалий отримав опіки при пожежі в закритому приміщенні, його слід винести на повітря. При необхідності відновити прохідність дихальних шляхів (видалити слиз, кіптяву та блювотні маси із порожнини рота та глотки, попередити западання язика), при відсутності дихальних рухів провести штучну вентиляцію.

3. Охолодити обпечені ділянки тіла водою або прикладанням холодних предметів.

4. При наявності великої площі опіків ввести знеболюючі препарати.

5. При загальному перегріванні – змочити шкірні покриви холодною водою, покласти на голову міхур з льодом загорнутий у чисту тканину або холодні компреси. Необхідний прийом жарознижувальних препаратів для профілактики судом.

6. Накласти на рани пов'язки із стерильних перев'язувальних засобів (бетадин, хлоргексидин, декасан, октенісепт) або підручних матеріалів (простирадло,бавовняна тканина) 

7.  Для попередження інфікування не можна торкатися опікової поверхні руками чи розтинати пухирі.

8. При ураженнях китиць – зняти кільця для попередження розвитку набряку та ішемії пальців.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ обробляти рану засобами на жирній основі (олія, масло, мазі на жирній основі, жиром (гусячим, свинячим, борсуковим, тощо); яєчним жовтком; молочними продуктами (кефіром, вершками, тощо); сечею; спиртовими розчинами, а також розчинами з барвниками; зубною пастою; відварами та розчинами не за призначенням.

ПРИ БУДЬ ЯКИХ ТЕРМІЧНИХ ПОХОДЖЕННЯХ СЛІД НЕГАЙНО ВИКЛИКАТИ БРИГАДУ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ЗА НОМЕРОМ 103

Перевірити наявність ліків

Нами опікуються