Центр термічної травми та пластичної хірургії

м.Київ, вул.Краківська, 13

Хімічні опіки очей виникають при попаданні в них кислот, лугів, вапна, нашатирного спирту і інших агресивних хімічних речовин в умовах побуту або виробництва. Усі хімічні опіки очей відносяться до важких ушкоджень очей, і тому вимагають безпосереднього обстеження і лікування лікарем.

Тяжкість опіків очей залежить від хімічного складу, концентрації, кількості і температури речовини, що викликала опік, від стану очей потерпілого і загальної реактивності організму, а також від своєчасності і якості надання першої допомоги потерпілому. Незалежно від виду хімічної речовини опіки очей, як правило, супроводжуються вираженими суб’єктивними відчуттями: світлобоязню, різальними болями в оці і сльозотечею, у важких випадках – втратою зору. Одночасно вражається шкіра навколо очей.

Перша допомога при опіках очей

Перша допомога при хімічних опіках ока має бути надана негайно. Основний захід в наданні першої допомоги при хімічних опіках очей – негайне і щедре промивання очей проточною водою. Слід розсунути повіки і промивати око впродовж 10-15 хвилин слабким струменем проточної води для видалення хімічної речовини.

Не слід втрачати час на пошук нейтралізатора, оскільки щедре промивання очей проточною водою набагато ефективніше. При опіках лугами для промивання можна використати молоко. Після промивання необхідно накласти суху пов’язку (шматок бинта або марлі). Але найголовніше – в усіх випадках хімічних опіків очей – якомога раніше звернутися до лікаря.

 

Перевірити наявність ліків

Нами опікуються